Стресові фактори для рослин

Розвиток рослини – це постійний обмін речовин, що складається з ланцюжка хімічних та фізіологічних процесів. Для повноцінного перебігу цього періоду рослині  потрібне світло, вода, тепло, поживні елементи. При вирощуванні культур їх завжди можна повноцінно забезпечити оптимальними умовами розвитку. Підвищені чи низькі денні температури, посуха, суховії, нестача чи надлишок опадів, пестицидне навантаження – далеко не весь перелік факторів, що провокують стрес. Вберегти рослину від стресових факторів неможливо, але максимально адаптувати та захистити посіви від втрат завдання реальне. Захист посівів від стресових факторів повинен стояти поруч із іншими агротехнічними прийомами, оскільки несвоєчасна реакція може привести до зниження продуктивності, низької врожайності чи загибелі.

Основні заходи підвищення стресостійкості це: правильний підбір гібриду або сорту з урахуванням особливостей кліматичної зони вирощування, обробка посівів препаратами, які здатні підготувати рослину до відбиття стресової дії ще до моменту її настання, застосування антистресових регуляторів росту, обробка посівів мікродобривами, обробка пестицидами не токсичними для культури.

Сучасні якісні препарати формують адаптаційні механізми рослини. Одним із таких препаратів, що сприяє адаптації до стресу  є гумат калію. На сьогоднішній день гумати займають нарівні з пестицидами лідируюче місце в агротехнологічному процесі, оскільки саме завдяки їхній особливій ролі на розвиток рослин  стресові фактори значно знижуються, підвищується ефективність застосування засобів захисту, кількісно і якісно підвищується врожайність.

Гумат калію Агрогумат +7 активізує імунний механізм рослин без побічних ефектів, підвищує стресостійкість рослин до різних погодних умов, стійкість до гербіцидних навантажень. На початкових етапах розвитку рослини відбувається збільшення кореневої системи і, як наслідок, збільшується абсорбція поживних речовин із ґрунту. Результатом цього є приріст вегетаційної маси, збільшення коефіцієнта кущіння, кількості квітів, плодів, насіння.

Повторні обробки відіграють роль у формуванні елементів продуктивності та їх якісних характеристик. Таким чином, обробка дає комплексний ефект  за рахунок активних речовин та мікроелементів та забезпечує рослини мінеральними речовинами, зміцнює загальне здоров’я та підвищує  стійкість до  несприятливих умов навколишнього середовища.