Стимулятори росту рослин – справжні помічники у вирощуванні сільськогосподарських культур. Останніми роками вплив нестабільних кліматичних умов позначається на показниках врожайності. Посуха, високі температури, суховії, вплив зовнішніх факторів, низька якість посівного матеріалу впливають на життєздатність рослин. Внаслідок такого впливу, дуже важливим є застосування стимуляторів росту рослин в посівах. Однак для отримання хороших результатів необхідно правильно використовувати препарати та дотримуватись рекомендацій виробника.
В складі препаратів містяться активні речовини: гумінові та фульвові кислоти, вітаміни, амінокислоти, мікроелементи. Ці складові позитивно впливають на ріст і розвиток культури та значне підвищення показників врожайності.
Стимулятори росту рослин впливають на:
- підвищення імунітету рослин, стійкість до шкідників та хвороб;
- підвищення польової схожості рослин;
- підвищення посухо- та морозостійкості, що дозволяє культурам витримувати перепади температур;
- розвиток симбіотичної мікрофлори у кореневій системі;
- зниження токсичної дії пестицидів;
- покращення якісних показників врожаю;
- зниження вмісту нітратів у продукції на 35-50%;
- посилення фотосинтетичної активності;
- стимулювання бутонізації та цвітіння.
Стимулятори росту рослин існують на основі природних та синтетичних речовин. Залежно від поставленої мети діюча речовина препарату буває на основі ауксинів (розподіляють корисні речовини, впливають на ріст), гіберелінів (зростання насіння, прискорення цвітіння), цитокінінів (впливають на схожість, термін життєздатності рослини), брасинів (стійкість до стресів). Виробники стимуляторів росту рослин надають загальні рекомендації щодо застосування з зазначенням норм використання, періодів та способів внесення.
Існують також загальні правила щодо внесення стимуляторів:
- для швидкого проростання насіння замочується посівний матеріал у розчині;
- сходи (розсаду) можна обробити препаратом одразу після висіву. Це забезпечить прискорення цвітіння та утворення зав’язей;
При пересаджуванні або садінні саджанців у відкритий ґрунт робиться черговий полив біостимуляторами. Таким чином, усувається стрес рослини та забезпечується швидке вкорінення, Можна також придбати стимулятор росту рослин для плодово-ягідної групи. Їх обробляють перед цвітінням для кращого утворення плодів, а також є відмінною профілактикою від пустоцвітів.
З урахуванням того, що ціна стимуляторів росту рослин є невисокою, то їх застосування є доцільним. Дотримуйтесь всіх порад та інструкцій, щоб вкладені сили та час виправдалися в результаті гарним врожаєм.