Насіння ріпаку

РІПАК – рентабельна сільськогосподарська культура. Насіння ріпаку використовують у харчовій, хімічній промисловості, тваринництві. Про універсальність культури можна судити виходячи з його різноцільового використання: виробництво біопалива, олії, медоносних особливостях (з га можна зібрати до 1 ц меду), корм тваринам.

Зайнятих площ в Україні налічується  близько 22 тис. га. Останніми роками зростання площ його вирощування тільки збільшується. Культура ріпаку добре адаптована до умов наших регіонів, хоч і вимоглива до вологозабезпеченості та розміщення у сівозміні. Завдяки своїй фітосанітарній особливості вважається чудовим попередником для озимої пшениці. Урожайність сучасного олійного насіння в середньому на рівні 30-40 ц/га. За рахунок цього ріпак може стати альтернативою вирощування  соняшнику у східних регіонах.

семена рапса,выращивание озимого рапса,возделывание рапса,купить рапс в украине,выращивание рапса в украине,яровой рапс

Порівняльна характеристика ярого та озимого ріпаку

 Розглянемо основні особливості форм:

  1. Ярий ріпак займає менші площі вирощування, тому що поступається озимому у врожайності. Застосуємо як страхову культуру у весняний період в разі загибелі озимого в осінньо-зимовий період . На зелений корм може висіватися у проміжних посівах. Має відмінні фітосанітарні функції, знижує грибкові хвороби у озимих при подальшому розміщенні їх у сівозміні. Хорошими попередниками для нього є: озимі та ярі зернові, кукурудза. Не рекомендується висівати після соняшнику. Цю культуру висівають в лютневі вікна. Терміни дозрівання безпосередньо визначаються його сортом та кліматичними особливостями регіону. Вегетаційний період триває від 90 до 120 днів. Рекомендується розпочинати посів при температурі ґрунту вище +5. Ярий ріпак чутливий  до внесення добрив, позакореневих підживлень. Висівають протруєне насіння ріпаку в  норма висіву 1,5-2,0 млн.шт/га.
  2. Озимий ріпак чутливий до вологозабезпеченості, найбільший урожай формується у регіонах, де протягом року випадає щонайменше 500 мм опадів. Чутливий до мінерального живлення, оскільки винесення поживних речовин з грунту вище ,ніж у ярого. Підживлення проводять з початком відновлення вегетації. Невибагливий до ґрунтів. Термін посіву коливається з початку липня до кінця вересня після збирання  зернових. Вегетація триває 60-80 днів в осінній період та 90-110 днів у весняний. На остаточну врожайність впливають  грунтово- кліматичні умови.

Яке насіння ріпаку придбати?

Придбати насіння ріпаку в Україні – завдання не складне, адже  на ринку представлений широкий вибір українських та імпортних виробників та селекцій. Перш ніж придбати насіння ріпаку, потрібно врахувати напрямки його переробки. Сорти мають свої особливості- багаті на жирні кислоти, придатні для технічного використання. Для кормових цілей насіння ріпаку та вегетативна маса повинна містити білки та амінокислоти. Цінними вважаються сорти, у яких при переробці відсутня (двонульовий тип) або в мінімальній кількості (один нуль) ерукова кислота, а в оліїі відсутні глюкозинолати.

Сучасна селекція розробила трансгенні лінії ріпаку, які стійкі до гербіцидів, мають вищу врожайність. Технологія вирощування спрощена і менш трудомістка, витрати на засоби захисту регламентовані. Гібриди в порівнянні з сортовими зразками мають вищу олійність, стійкість до хвороб, посухи, заморозків, стресів. За такими селекційними напрацюваннями майбутнє.

Якісне посівне насіння підвищує шанси отримати хороший урожай. Основні критерії вибору:

  • потенціал урожайності. Зверніть увагу на перевірені сорти та гібриди ріпаку, які позитивно зарекомендували себе у вашому регіоні. Враховуйте чи є можливість активно використовувати добрива та підживлення для обробки насіння, що потребує великого обсягу внесення ЗЗР, Зважайте на те, що ріпак чутливий до елементів живлення.
  • група стиглості – вегетаційний період озимого ріпаку коливається не більше 290-320 днів, коли ярий дозріває за 90-120. Ранні гібриди трохи менш врожайні, проте швидше звільняють поле для посіву інших культур. Високий потенціал урожайності мають сорти із тривалим терміном дозрівання;
  • стійкість до морозів, посухи – якщо у вашому регіоні переважає ці кліматичні умови, беріть адаптоване насіння ріпаку на посів. Такі сорти витримають тривалі заморозки чи посухи з мінімальними втратами.

Своєчасна обробка від шкідників, хвороб та бур’янів також має значення. Дотримуйтесь технології вирощування, і в такому випадку досягнете відмінного результату.

Ріпак Лембке

Ріпак німецької селекції заслуговує на особливу увагу. Сорти та гібриди Лембке зарекомендували себе як високопродуктивні, стресостійкі та резистентні до широкого спектру хвороб. Компанія відстежує контроль якості насіння: чистоту, калібрування, схожість гібридів на рівні 90%, олійність 51%, не містять ГМО. Селекційну діяльність Lembke веде з 1911 року.Це насіння  вирощується у багатьох країнах: Німеччина, Канада, Франція, Польща, Чехія, Словаччина, Росія, Австралія та Україна. Рівень врожайності перевершує вітчизняну селекцію, сучасні гібриди розроблені під класичну технологію та під євролайтинг.

Розглянемо широкий вибір гібридів, які мали на практиці високу врожайність та адаптовані до ґрунтово-кліматичних  умов нашої країни:

  • Озимий ріпак Рохан адаптований для зон з низькою кількістю опадів, та низькими температурами, посухо- та стресостійкий. Має потужну кореневу систему, середньорослий, стійкий до вилягання, середньоранній, може висіватися в ранні та пізні терміни. Густота стояння на момент прибирання: 45 рослин/метр квадратний. Потенціал урожайності 45ц/га.
  • Насіння ріпаку Вісбі з високою зимостійкістю висівають у пізні терміни. Відмінна риса: раніше активне розгалуження та цвітіння, не схильний до вилягання, висока олійність. Потенціал урожайності 55 ц/га.
  • Озимий ріпак Лембке – Вотан. Двонульовий сорт невибагливий до умов обробітку, підходить для ранніх термінів сівби, генетично не схильний до переростання, має стійкість до заморозків, грибкових хвороб, вилягання. Збирання посівів проводиться безпосередньо за рахунок стійкості стручків до розтріскування. Оптимальна норма висіву 850 тис – 1 млн шт/га, терміни сівби – початок серпня-кінець вересня. Урожайність досягає 40 ц/га залежно від регіону та умов вирощування. Насіння протруєне інсекто-фунгіцидним препаратом.
  • Гібрид Траст. Вирощується за технологією клеарфілд, середньостиглий, адаптований до умов посухи. Незамінний на полях, де підвищена забур’яненість хрестоцвітними бур’янами (дика редька, суріпка звичайна, грицики, ярутка польова). Потенціал урожаю 50 ц/га.
  • На півдні та сході України вирощують пізньостиглий гібрид Шрек. Високоолійний, посухо- зимостійкий. Висівається на початку вересня.

Серед вітчизняної селекції варто звернути увагу на сорт «Чорний Велетень». Двонульовий тип, вміст олії 47,9%. Генетично стійкий до посухи, морозостійкий, придатний до вирощування у різних регіонах з терміном вегетації 292-323 дні, нормою висіву 1,0-1,2 млн. Показник урожайності у полі: 30 ц/га.

Вибір насіння – перший та головний етап у технологічній схемі вирощування культури.

 Ми із задоволенням допоможемо Вам  підібрати сорт або гібрид ріпаку, враховуючи  грунтово-кліматичні умови  вашого регіону, характеристик сорту або гібриду, агротехніки, системи застосування добрив та захисту рослин.

рапс озимый,семена рапса лембке,рапс лембке,озимый рапс лембке