Візуальні ознаки дефіциту елементів живлення
Але з візуальної діагностики складно визначити якого саме елемента не вистачає і в якій кількості з огляду на те, що в полі вони виглядають схоже. Нестача сірки візуально дуже схожа з нестачею азоту, оскільки ці два елементи грають роль в синтезі протеїну. Плюс до всього забарвлення листа може бути зумовлене й іншими факторами – впливом клімату, стресу. Краще покладатися на результати рослинної діагностики разом із аналізом ґрунту на глибині 0-20 см (доступні азотні сполуки).
Позакореневе підживлення озимої пшениці карбамідом з мікроелементами
Карбамід збільшує врожайність, чудово засвоюється, економічно вигідний. Виникає питання, навіщо додавати в бакову суміш мікро- та мезоелементи? А якщо додавати, то які? Почнемо з того, що закон оптимуму ніхто не скасовував, а за нинішнього впровадження точних технологій, для повного контролю зростання культур на всіх стадіях їх розвитку, роль мікроелементів у живленні рослин стає більш очевидною.
У зв’язку із застосуванням високопродуктивних сортів пшениці та впровадженням інтенсивних технологій із застосуванням високих доз азотно-фосфорно-калійних добрив помітно підвищується потреба рослин у мікроелементах.
Одним із найважливіших мезоелементів у період формування зернівки є сірка. На тлі внесення висококонцентрованих мінеральних добрив, постійного порушення або повної відсутності сівозмін, і фактично повної відсутності застосування органічних добрив, в агрофітоценоз виникає дефіцит мікроелементів, і зокрема сірки.
Нові сорти пшениці здатні формувати врожаї на рівні 5-6 т/га і вище, через кількісне розведення виходить продукція низької якості часто не перевищує 3 класу, а зазвичай і нижче. Тому господарства шукають шляхи покращення фізіологічних процесів, спрямованих на стимуляцію синтезу білка та отримання високоякісного врожаю без втрати продуктивності.
Сірка – елемент живлення, що має важливу роль у формуванні врожаю озимої пшениці. Вона бере участь в обмінних процесах, що проходять у рослині, у диханні, фотосинтезі, активує вироблення хлорофілів, та бере участь в обмінному процесі білків та ліпідів. Дефіцит її виникає внаслідок слабкої реутилізації цього елемента рослиною пшениці.
Численні дослідження показали, що найбільшу потребу у цьому елементі пшениця відчуває у період формування зерна через те, що у цей період формується якість майбутнього врожаю. Недолік виникає внаслідок слабкої реутилізації сірки в рослині, тому що в грунті спостерігається її постійний недолік рослина відчуває його дефіцит. Низька кількість сірки в даний період призводить до помітного зниження кількості білка в зернівці, і зменшення масової частки клейковини, так як даний елемент входить до її складу і необхідний для її формування.
Через високу значущість сірки у формуванні високоякісного врожаю вчені агрономи рекомендують вносити її із запланованими весняними позакореневими підживленнями спільно з карбамідом. Саме внесення у цей період показує найбільшу ефективність. Перелік необхідних мікроелементів міститься у препараті « Агрогумат +7 Базовий ». Обробка гарантує повноцінний розвиток зернових, реалізації потенціалу врожайності культури, збільшення показників якості зерна.