Застосування гумату натрію

Для підвищення якості та кількості врожаю, зниження внесення основних елементів живлення та пестицидів аграрії застосовують гумати. Особливо гостро це питання стоїть у районах, де за рік випадає менше 400мм опадів, а сума ефективних температур понад 2600, де обробіток за традиційними технологіями не завжди дає можливість формувати високі врожаї.

У попередніх статтях ми розглянули значення гумату калію та особливості його застосування, але також є багато прихильників гумату натрію-  органомінеральне добриво, стимулятор, основна діюча речовина якого – натрієві солі гумінових кислот,  основною сировиною для отримання є буре вугілля. Гумат натрію за своєю препаративною формою буває сухий – у вигляді порошку та рідкий – суспензія. Рекомендується використовувати рідку форму, тому що сухий погано розчиняється в бакових сумішах і гірше засвоюється рослинами.

Гумат натрію найчастіше використовують у овочівництві та садівництві, оскільки даний препарат стимулює розвиток кореневої системи, зростання пагонів, перешкоджає ймовірності опадіння суцвіть, подовжує період цвітіння для можливості рослини зав’язати більшість плодів. Тобто виступає чудовим стимулятором зростання. Впливає на  стресостійкість,  посухостійкість рослин. Єдиний суттєвий мінус застосування такого органо-мінерального добрива, це лужний склад, який обмежує його застосування на лужних ґрунтах або схильних до підлужування. На таких ґрунтах рекомендується застосовувати гумат калію.

Способи застосування гумату натрію наступні:

  1. Обробіток ґрунту присадибних ділянок, з метою підвищення якісних характеристик ґрунту, детоксифікація.
  2. Передпосівна підготовка, найчастіше замочування насіння овочевих культур
  3. Добриво для поливу, на початку вегетації з проміжком в 10-15 днів, також хороший ефект надає полив для розсади при пересаджуванні її в грунт.

4.Позакореневі підживлення по листку, проводять 3-4 підживлення за весь період вегетації.

Зазначають таке збільшення врожайності при застосуванні натрієвого гумату під овочеві культури: томати на 30-60 ц/га, огірки – 30-50 ц/га, капуста – на 40-80 ц/га.

При правильному регламенті застосування препарат має позитивні відгуки, звичайно особливе значення  виробник та відповідність заявленого складу з дійсністю. Тому купуйте та застосовуйте гумати натрію тільки у перевірених осіб, щоб уникнути заподіяння шкоди для Ваших урожаїв. Ми рекомендуємо продукт нашого виробництва – Агрогумат +7, який має низку переваг та має позитивні відгуки на ринку України протягом 10 років.