Ви зараз переглядаєте Гумати натрію та калію

Гумати натрію та калію

Гумати натрію та калію, в чому різниця  та  яка користь? В цій статті ми  відповімо на топ два  питання, які виникають при придбанні гумату для позакореневих  підживлень. Застосування гумінових препаратів  для позакореневих підживлень з кожним роком  стає актуальнішим, Це пов’язано  зі змінами  грунтово-кліматичних  умов,  зручністю та економічністю застосування. Але головними причинами є:  підвищення стресостійкості рослин, стимуляція росту і розвитку, активізація цвітіння, дозрівання, вплив  на формування  елементів продуктивності,  підвищення врожайності.

 Що таке Гумати ?

Гумати –  це  органічні добрива,  що отримують з торфу, бурого вугілля  та сапропелю. Вони складаються з гумінових кислот, які  утворюються при розпаді клітковини. Фізіологічно активні  речовини гуматів  містять  в собі пептиди, амінокислоти, стимулятори росту  та різні макро і мікроелементи, сприяють  складному  впливу на ріст і розвиток рослин на всіх фазах розвитку.
При потраплянні в грунт, гумати покращують  його структуру, стимулюють роботу грунтової  мікрофлори , перешкоджають розвитку  хвороб та виступають  стимуляторами росту для кореневої  системи, безпечні, не засмічують навколишнє середовище, оскільки є екологічно чистими. 
В залежності  від сировини з якої їх отримують  вони поділяються на: гумати калію та гумати натрію. 

 Гумат калію

Гумат калію – це водорозчинна калійна сіль гумінової  кислоти,  до складу якої з  основних елементів   входить  калій.  В складі містить також: амінокислоти,  стимулятори росту,  пептиди,  комплекс мікроелементів,  природні антибіотики.  Краще всього підходить для обробки насіннєвого  матеріалу, оскільки  сприяє кращому укоріненню  та підвищенню стійкості рослин до хвороб, та для позакореневого підживлення рослин. За рахунок властивостей  імуномодулятора та  антидепресанта  сприяє кращому перенесенню стресових ситуацій вегетуючими рослинами, а також за високого вмісту  мікроелементів стимулює процеси фотосинтезу, синтезу органічних  речовин.  

Гумат натрію

Гумат натрію–   це продукт розкладу  складних органічних  речовин, що містять солі натрію. Для рослин гумат натрію є потужним імуностимулятором,  підвищує  стійкість  рослин до  засухи, морозів, хвороб, стресів, являючись  екологічно чистим добривом. Частково може  заміняти  азотні  добрива  та комплексні  добрива з вмістом  мікроелементів. Гумінові кислоти в його складі- гарне органічне  добриво. Його перевагою   в порівнянні з іншими органічними добривами (наприклад, гній) є те, що він не переносить в собі патогенну мікрофлору та шкідників. Гумат натрію сприяє рекреаційному впливу  на грунт, оскільки  в останні роки  спостерігається  недотримання сівозмін, технологій вирощування,  зниження вмісту  гумусу в грунті, і, відповідно, гумінових та фульвових кислот. Це призводить  до помітного зниження родючості грунтів. Внесення гуматів  сприяє зупиненню цих  процесів.  В гуматах містяться елементи  живлення та стимулятори, які необхідні для нормального росту і розвитку рослин. На лужних грунтах дія гумату натрію є  малоефективною.

Отже, всі вищеперераховані переваги  свідчать про високу доцільність їх застосування.  

Який гумат кращий ?

Краще всього використовувати рідинний безбаласний висококонцентрований  гумат з високим коефіцієнтом засвоєння. Така препаративна форма  не забиває форсунки оприскувача,  не випадає в осад, є гарним партнером в бакових сумішах з точною нормою внесення, добре проникає в листові пластини. Наявність  в складі  мікроелементів, адьюванта, значно підсилює дію  гумату та робить внесення  економічно доцільним. Може застосовуватись на протязі всього періоду вегетації.

 Що стосується  вибору основного елементу натрію  чи калію,  то це залежить від культури, що вирощується, грунтово- кліматичних умов. Гумат калію має  більш широкий діапазон дії, натрію –  стимулятор росту. Застосування  видів гуматів однакове: для  передпосівної обробки насіння та  по вегетації  рослин.

Детальніша інформація гумат натрію  тут , калію тут. Рекомендуємо розглянути препарати нашого виробництва  «Агрогумат +7», який  має  всі  вищеперераховані якості і гарно  зарекомендував себе на аграрному  ринку України.  Більше  10  років  ми з любов’ю працюємо  для  Вашого  врожаю!