Види гуматів та їх внесення

Активне застосування гуматів для позакореневих підживлень стало актуальним останнім часом. Існують різні думки про реальну користь застосування гуматів, ефективність їх впливу на збільшення врожаю, натуру зерна та інші якісні характеристики, вплив на зниження гербіцидного навантаження в сільськогосподарських посівах. Зробимо невеликий анонс у цьому напрямі та проаналізуємо ситуацію на вітчизняному ринку гумінових добрив.

У питанні доцільності придбання цього препарату насамперед варто перевірити факт наявності обов’язкової реєстрації гумату в Переліку дозволених агрохімікатів та пестицидів України (згідно з чинним законодавством України). Сільгоспвиробники, які нехтують такою перевіркою, наражають себе на купівлю неякісного товару.

З гумінових добрив, які позитивно зарекомендували себе на ринку України, можна виділити торгові марки: Гуміфілд, Лігногумат, Гумісол, калійний гумат нашого виробництва Агрогумат +7. Дані виробники працюють на ринку позакореневих підживлень більше 10 років, з’явилися вже прихильники саме цих ТМ, натомість періодично переваги змінюються, тому визначити лідера серед них складно.

Сировиною для різних гумінових добрив служить органіка рослинного походження: торф, сапропель, гній ВРХ, буре вугілля (леонардит), деревина.

При виборі гумінового добрива та введення його у технологічну схему спочатку варто звернути увагу на його здатність підвищити кількісно та якісно врожайність, але головне на зручність, енерговитратність у застосуванні. Останні 3-4 роки з’явилися фальсифікати, це ті гумінові добрива, які не лише не впливають на підвищення врожайності, а й часто спричиняють додаткові збитки. Основні проблеми, що виникають із неякісними препаратами – це забивання форсунок, випадання в осад, а також несумісність з основними фунгіцидами, гербіцидами та інсектицидами.

Види гуматів

Залежно від якості гумінових кислот утворювати водорозчинні солі отримують гумат двох видів -натрію і калію. Склад натрієвого гумату більш лужний (pH 10), тому він не може використовуватися на лужних ґрунтах або схильних до підлужування, на відміну від калійних гуматів – хімічне середовище якого нейтральне. Калійний гумат широко поширений, оскільки має великий спектр дії та ефективний на різних стадіях від насіння до дорослої рослини. Дія натрієвого гумату спрямовано лише збільшення стресостійкості рослини. Одним із негативних моментів відзначається присутність важких металів у його складі.

За своєю препаративною формою гумати калію представлені в рідкому вигляді (суспензія) та сухому (порошок та таблетки, гранули). Рідка форма гумату легкозасвоювана рослинами, добре сумісна з основними засобами захисту та мінеральними добривами, при цьому підвищує їхню ефективність, що в кінцевому підсумку дає високу надбавку до врожаю. Застосування сухої форми ускладнює отримання точного дозування необхідного для рослини без попередніх випробувань. Він найчастіше погано розчинний і випадає в осад. Таким чином, його внесення ускладнюється і стає економічно невигідним. Рідка і суха форма натрієвого гумату має такі ж особливості внесення.

Є й концентрована форма гумату. Склад такої форми має підвищений вміст солей гумінових кислот та мікроелементів, за дією він перевершує звичайні гумати та забезпечує збільшення врожаю понад 25 % з га. Агрогумат +7 має саме такий концентрований склад і перевершує дію звичайних гуматів.

Коли вносити гумат?

Рекомендації щодо застосування різних ТМ можуть відрізнятись. Для отримання стабільних результатів вносити гумат рекомендують у 3-х кратній повторності:

  • обробка насіння; (передпосівна підготовка, спільно з протруйником)
  • по вегетації ( позакореневе листове підживлення);
  • перед збиранням урожаю (з метою підвищення якості продукції).

Звичайно, кратність може бути зменшена при повноцінному циклі технологічної схеми. Концентрований склад дозволяє проводити одне  позакореневе підживлення, забезпечуючи при цьому результат. Обробку проводять разом із засобами захисту рослин. Перед  придбанням важливо  вивчити склад, норму внесення, сумісність. Зарубіжні препарати для підживлення зараз стали менш популярними. Важливим фактором популярності вітчизняного гумату калію є його  ціна, яка вигідно відрізняється від імпортних аналогів ( показники якості ідентичні) і трудомісткість застосування зарубіжних препаратів, що представлені у вигляді сухого порошку. Рідкий концентрат не відрізняється за складом, а обробка ним менш трудоємка.

Підбирайте добрива для підживлення грамотно, щоб уникнути втрати своїх коштів та часу. Ознайомитись зі складом препарату Агрогумат, поставити запитання можна за вказаним номером у контактах сайту. Довіряйте свій урожай – професіоналам!

 

 

Цей запис має один коментар

Коментарі закриті.