Фузаріозна снігова пліснява

Фузаріозна снігова пліснява- поширене грибкове захворювання, що часто називається як «рожева снігова пліснява». Ознаки хворої рослини: хвороба вражає озиму пшеницю, жито. Характеризується утворенням рідких плям, у яких утворюється спочатку білий, а потім рожевий павутинистий ніжний наліт. Листя склеюється, втрачає зелене забарвлення, руйнується і поступово відмирає. У результаті – рослина повністю гине. Інфекція зберігається на рослинних рештках у ґрунті. Поширюється протягом вегетації повітряно-краплинним шляхом.

Поряд з рожевою пліснявою в озимих посівах часто зустрічається сіра снігова пліснява або Тифулез.

Ознаки хворої рослини на тифульоз:

Часто зустрічається у поєднанні з фузаріозною сніжною пліснявою. За зовнішньою ознакою, рослини мають темно-зелене забарвлення (ефект обвареного окропом). Вузол кущіння руйнується, надземна частина легко відокремлюється від коренів, перехід від мертвої до живої тканини відзначений червоно-коричневою облямівкою. У пазухах листя, іноді під епідермісом на корінні, утворюються склероції діаметром 0,5-5 мм, округлі або плоскі, спочатку білі, потім червоно-бурі та чорні. За наявності такого захворювання врожайність знижується до 40%.

Заходи боротьби зі сніговою та тифульозною пліснявою:

  • використання стійких сортів; сівозміна; посів озимини в оптимальні терміни;
  • обробка насіння фунгіцидами класу триазолів (д.р.-тебуконазол, ципроконазол); бензимідазолів (д.р.-тіабендазол); фенілпіррол (д.р.-флудіоксоніл).
  • фунгіцидна обробка посівів пізньої осені, але до випадання снігу;
  • своєчасна обробка посівів навесні: у разі 10-15% уражених рослин;

 Компанія «Альянс Еко Агрогумат» для запобігання інфекційним захворюванням зерна пропонує наступні протруйники: Ларімар, Авіценна, Венцедор,  Вінцит Форте, Ламадор та ін., а також великий вибір фунгіцидів.