Фунгіциди – це хімічні препарати, що призначені для захисту сільськогосподарських культур від хвороб. За умови правильного та вчасного їх застосування вони надійно захищають культурні рослини, що відображається на врожайності.
Фунгіциди за впливом поділяються на:
- контактні – впливають на патоген при прямому контакті з ним. Вони не проникають у рослину та зберігаються тільки на її поверхні. Тривалість дії фунгіциду залежить від кліматичних умов;
- системні – абсорбуються наземними частинами культури та транспортуються по системі рослини, знешкоджуючи потоген всередині. Оскільки системні фунгіциди проникають всередину, вони не змиваються дощем і мають більш тривалу дію.
За метою застосування:
- Протруйники посівного матеріалу. Застосування протруйників насіння дозволить скоротити кількість обробок рослин у період вегетації. Найкраще використовувати фунгіциди комбінованого типу, спрямовані на захист від хвороб, шкідників.
- Фунгіциди для знезараження тепличних та парникових ґрунтів. Вони захищають культури, що висаджуються розсадою. Препарати характеризуються високою летючістю, оскільки діють у вигляді пари.
- Для обприскування посівів у вегетаційний період. Такі препарати застосовують у фазу росту, найбільш вразливу для захворювань.
- Для захисту багаторічних культур під час спокою. Ця група фунгіцидів винищує захворювання у зимовий час.
Фунгіциди вносять шляхом:
- протруювання насіння – це може бути гідрофобізація або інкрустація посівного матеріалу, сухе внесення, капсулювання;
- обробки фунгіцидом ґрунту – такий варіант підходить для знищення патогенів, що мешкають у ґрунті. Більшість препаратів не вибіркова, тому націлена на захист від бактерій, грибів і навіть личинок;
- обприскування – при такому способі застосовують спеціальні апарати або техніку.
Рекомендується виконувати обприскування кілька разів за вегетаційний період.
Крім надійного захисту культур від хвороб, фунгіциди забезпечують лікувальний ефект при обприскуванні на початкових стадіях розвитку захворювання. Така властивість допомагає вчасно зупинити хворобу без втрат урожайності.
У ефективності використання фунгіцидів переконалися вже багато аграріїв України, які щороку закладають це в технологічні карти вирощування рослин. Враховучи доступну ціну та підвищення показників врожайності культур, застосування фунгіцидів цілком виправдано.