Десикація посівів

Десикація – процес підсушування культури та часткового знищення бур’янів, що проводиться гербіцидом – десикантом. Десикацію проводять  при нерівномірному  дозріванні посівів, стручків на різних ярусах рослин та кошиків,  вегетуючих  бур’янах, сильному ураженні хворобами. Десикант проникає в рослини через листя з частковим переміщенням по ксилемі. Діюча речовина перетворюється в перекис  водню, що призводить до руйнування мембран клітині цитоплазми, а це в свою чергу викликає зневоднення клітин  і повне висихання рослини.

Діюча речовина десиканту може бути на основі: хлорат-хлориду кальцію, хлорату магнію, диквату, роданіту натрію. У засмічених посівах проводять десикацію гліфосатом, який  знищує всі бур’яни,  але не застосовується   у насіннєвих посівах, оскільки відбувається ушкодження зародку. Термін очікування в такій обробці є тривалішим. Раніше альтернативою десикації було роздільне комбайнування, але такий спосіб спричиняв значні втрати врожаю.

Ефекивність внесення десиканту напряму  залежить  від температури внесення (не вносити в сонячну погоду), препаративної форми препарату, правильної норми використання, дотримання основних  рекомендації щодо застосування.

ПЕРЕВАГИ  застосування десиканту:

– забезпечення рівномірного дозрівання;

– знищення бур’ янів  забезпечує легке збирання врожаю;

– знищення шкідників та патогенної рослинності;

– зниження втрат урожаю;

– зменшення вмісту вологи в плодах для їх тривалого зберігання;

– швидко розпадається   в рослині, що дає можливість застосувати на насінєєвих посівах;

– не впливає на посівні якості насіння;

– не змивається дощем (30хв.після внесеня);

– економія коштів завдяки збору вже сухого врожаю.

При придбанні десиканту варто ознайомитися з рекомендаціями застосування. Для кожної культури встановлені свої норми та періоди внесення препарату. Наприклад, на зернових  культурах  десикацію проводять  за 10-15 днів до збирання врожаю, на  ріпаку та соняшнику – не менше 14 діб. Загальне дозрівання  культури  на  момент   десикації має бути в межах 80-90%.

У нашому інтернет-магазині представлені десиканти для зернових, соняшнику, сої, гороху, ріпаку, сої. Тільки перевірена продукція. Доставляємо по всій Україні перевіреними транспортними компаніями.