Вплив Агрогумату на морозостійкість озимих культур

Гумат калію з мікроелементами Агрогумат +7 – добриво  нового покоління, що підвищує морозостійкість озимих культур.

В даний час спостерігається підвищений інтерес до гумінових препаратів, про дію яких написано чимало статтей. Численні дослідження встановили стимулюючу дію гумінових сполук на зростання та розвиток рослин, вплив на стійкість до несприятливих кліматичних умов. Зміни факторів довкілля ставлять нас перед необхідністю уважно стежити за препаратами, що сприяють адаптації рослин у період низьких температур, посухи.

Замерзання рослинних клітин та тканин та їх дія на рослини.

Генетично стійкі до морозів сорти чи гібриди можуть переносити тривалі негативні температури без втрати врожайності. Заморозки можуть утворювати лід у протопласті клітини та у міжклітинному просторі рослини. Не завжди утворення льоду призводить клітини рослини до загибелі.

Основні причини вимерзання рослин.

Швидкість зниження температури 0,5-1 °С викликає утворення в міжклітинниках кристалів льоду, які з часом руйнують клітину. При різкому зниженні температур кристали льоду пошкоджують клітинні структури в протопласті і спричиняють загибель. Механічний тиск та зневоднення клітини призводять до загибелі всієї рослини. Перемерзлі рослини після відтавання втрачають тургор. Зберігається життєздатність клітини при невеликій кількості льоду, яка могла б викликати механічні ушкодження структури. Зауважимо, що заморозки з утворенням кристалів у клітинах рослин викликають їх загибель, відсутність льоду навіть при переохолодженні шкоди не несуть. Гумат калію з мікроелементами Агрогумат +7 вирішує проблему низьких температур на озимині культури.

Агрогумат +7 у зимовий час забезпечує процес накопичення цукрів у вузлі кущіння. В результаті підвищується концентрація клітинного соку, що знижує температуру замерзання, підвищує морозостійкість рослин та допомагає посівам витримати мороз за відсутність або нестача снігового покриву. За рахунок концентрації клітинного соку в момент заморожування кристали льоду в міжклітинниках не утворюються. Такі рослини гинуть тільки за дуже сильних морозів. Накопичені цукри в тканинах озимих відновлюють інтенсивне відростання рослини навесні.

Підготовка озимих культур до перезимівлі.

Загартування озимих можливе, якщо їх кореневу систему або вузли кущіння обробити гумат калію Агрогумат +7 з мікроелементами (кобальт, цинк, молібден, мідь, ванадій та ін.) Такі рослини витримують сильні морози. Поживні речовини, що накопичуються в процесі загартовування, локалізуються в клітинному соку, цитоплазмі, клітинних органелах, особливо в хлоропластах, що значно стимулює адаптацію до низьких температур.

Таким чином, практичний досвід доводить, що обробка сходів озимих культур гумат калію Агрогумат +7, що містить мікроелементи, сприяють більш інтенсивному накопиченню поживних речовин у вузлі кущіння, формуванню потужної кореневої системи. Наявність таких факторів відіграє роль у плавному перетіканні перезимівлі рослини та відновленню навесні.

Агрогумат +7, що містить у своєму складі мікроелементи, амінокислоти, білки, моно- та полісахариди збільшують коефіцієнт корисної дії, що дозволяє досягти максимального ефекту.