Агрогумат – як адьювант в сільському господарстві

 Адьюванти –  це поверхнево-активні речовини, що застосовуються разом з робочим розчином хімічних засобів захисту рослин для кращого проникнення і засвоюваності пестицидів рослиною, а також для запобігання змиву дощем. Аграрії часто називають адьюванти незалежно від  виду – «прилипачем».

В даній статті  ми розглянемо переваги поверхнево-активних  речовин,  порівняємо народні  методи та препарат Агрогумат+7, як адьюванти  для використання в сільському господартві.

Прилипач для рослин  застосовується все частіше при внесенні пестицидів. В основному він використовується  на соняшнику, сої, кукурудзі. За рахунок біологічної будови поверхні багатьох  бур’янів (восковий наліт, опушеність, пил)  пестицидам  складно швидко та рівномірно проникнути  в  систему рослин. Саме прилипач підвищує ефективність препаратів. Завдяки зниженню поверхневого натягу збільшується площа контакту крапель робочого розчину на поверхні листя. Він сприяє кращому прилипанню пестициду і кращій проникності діючої речовини в рослину, підсилює проникність гербіцидів через листя бур’янів, вкритих восковим нальотом, може використовуватись  з грунтовими  гербіцидами для зниження засміченості  посівів за  рахунок утримання  та подовженої дії пестициду.

Адьюванти дають можливість  отримати максимальний  результат пестицидного внесення  з  найменшими  витратами.

Прилипач своїми руками

До появи адаптивних сучасних технологій вирощування  прилипач застосовувався і раніше. Його створювали «своїми руками» за допомогою підручних  засобів: мило, шампунь, гель для посуду, клей ПВА. Способи та  пропорції були наступними :

  •  Пропорції мильних засобів до води: 0,1 л /300-400 л (підвищує розтікання, змочування). До такого складу додають  клей (шпалерний, ПВА) в кількості 20-30 г на 10 л води, для кращого зчіплення компонентів.
  • Господарське мило: 1 кг на 200 л води, враховуємо, что pH  отриманого розчину лужний (сумісний  не з усіма  пестицидами та  може  утворювати осад).
  • Желатин: 0,03 кг 10 л води (з плюсів – білкове підживлення, pH нейтральний; з мінуса: недостатня кількість  опадів може  призвести до  затвердіння  такого розчину на поверхні).
  • Низькоконцентрований  оцет (яблучний)  застосовують разом  з  сіллю для знищення   забур’ яненості в пропорції: 1,5 л + 0,02 л мийного  засобу + 0,04 кг солі. (малоефективний, підходить для присадибних ділянок).

Також використовують  крохмальний гель (властивості  схожі з желатином), вівсяний відвар  (екологічний, працемісткий  процес  створення ), цільне молоко (pH кисла), акрилові грунтівки (pH нейтральна).

Як бачимо, способів та засобів багато, але є  в них як плюси, так  і мінуси. Основні недоліки: середовище розчину, однорідність, сумісність, ціна.

Придбати готовий адьювант зручно, менш витратно, є визначені норми внесення, що особливо  актуально при великих об’ємах  виробництва. Що стосується присадибних ділянок або невеликих  площ, то можна використовувати прилипач «своїми руками», але  в любому  випадку ефективність  пестицидів буде вищою.

Чому Агрогумат+7?

 При застосуванні Агрогумат+7 наочно видно, як розчин  повністю  покриває поверхню листової пластини, створюючи  плівку,  не порушуючи процес фотосинтезу. Оприскування  не залежить  від погодних умов, трудовитрати  та витрати ПММ зменшені. Все в цілому гарантує отримання  якісного урожаю. Препарат також  можна використовувати для  передпосівної обробки насіння. Завдяки мікроелементам в складі препарату підвищується енергія проростання насіння, польова схожість  та забезпечується хороший старт розвитку рослини.  

Агрогумат +7 – комплексний препарат для застосування в посівах сільськогосподарських  культур, що містить  дію адьюванту, змочувача та  ряд необхідних  мікроелементів). Синергічний  ефект  від застосування підсилює  дію пестицидів, захищає рослину  від  стресових факторів, підвищує  стійкість до  широкого спектру збудників грибкових  хвороб,  покращує процес  фотосинтезу, дає  можливість  знизити вартість  обробки за  рахунок  зменшення   витрат діючих  речовин в баковій  суміші  на 20-30%. Агрогумат+7 сумісний  з інсектицидами, фунгіцидами, гербіцидами,  добривами. Має  стійкість до змивання  опадами, захищає  культуру  від сонячних  променів. Наявність в складі мікроелементів  сприяє  нормальному протіканню фізіологічних  процесів в рослині, позитивно  впливає  на якісні   та  кількісні  показники  врожайності. Обробка   у визначену  фазу развитку забезпечує культурі отримання  відсутніх  елементів  живлення  через листовий апарат.

Агрогумат +7 – сертифіковий препарат,  включений  до переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні. Пройшов  випробування  в господарствах  різних кліматичних  зон України. Не містить синтетичних  речовин в порівнянні з іншими адьювантами.  Не токсичний, безпечний  для людей, тварин, рослин.